Kiberg Sebomax Крема против себореа, 30 мл

622 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Смирувачки крем за сува, иритирана и кожа која се лупи во Т-зоната на лицето, брадата, носот, челото. Содржи сулфур – докажан класичен антисебороичен агенс. Хидратантниот комплекс на пантенол и витамин Е има антиоксидантно и смирувачко дејство на црвената кожа и ја одржува во одлична состојба долго време.

Состав: aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg-30 lanolin, peg-75 lanolin, crotamiton, glyceryl stearate, ceteareth-20, ceteareth-12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, triethanolamine, sulfur, carbomer.

Употреба: нанесете тенок слој крем на погодените области навечер. По околу една недела, можете да го користите кремот секоја вечер додека кожата не се смири целосно. За да го спречите и одржите резултатот, користете еднаш на секои 5 до 7 дена.

Важно: можна е мала иритација на третираните области во текот на првите денови на употреба, изразена во црвенило и печење, која исчезнува по неколку дена. Во овие случаи, се препорачува да се разреди употребата на кремот – еднаш на секои 2 до 4 дена.

Погоден за:

  • сува, црвена, кожа која се лупи на лицето во Т-зоната (веѓи, нос, брадата)
  • себороичен дерматитис

Дејство:

  • Ја смирува сувата кожа која се лупи
  • Навлажнува и храни

Пакување: 30 мл

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.