Hedera Vita Антицелулитен сапун – масажер

(0 оценки и коментари)

180 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Направен од природни билни масла обогатени со козјо млеко.
Против целулитот се бори на тој начин што неговата структура е масажер кој во себе има ситни честички од плод од ким кои имаат улога да ја поттикнат периферната циркулација и забрзаат размената на материи во поткожното ткиво. На тој начин се прави пилинг, со што се отстрануваат мртвите клетки од површината кожата.
Исто така, ароматичните масла од цимет, портокал и бршлен директно делуваат врз разградувањето на целулитот, а притоа нивниот прекрасен мирис останува долго на телото.
Во неговиот состав се наоѓа и масло од сусам кое загрева и на тој начин овозможува сите веќе наведени процеси да се одвиваат поефикасно при површна температура, во површинскиот слој на кожата.

Целокупниот ефект кој се постигнува со употреба на овој сапун е затегнување на кожата, која станува цврста. За одличен ефект користете го и антицелулитниот гел од истата колекција.

Availability: outofstock
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

Пакување:
120г

Начин на употреба:
За време на туширањето со триење нанесете од сапунот со кружни движења на проблематичната регија (бутови, колкови, задница и стомак), а потоа темелно измијте го остатокот со млада вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Антицелулитен сапун – масажер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.