Hedera Vita Антицелулитен сапун – масажер

(0 оценки и коментари)

180 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Направен од природни билни масла обогатени со козјо млеко.
Против целулитот се бори на тој начин што неговата структура е масажер кој во себе има ситни честички од плод од ким кои имаат улога да ја поттикнат периферната циркулација и забрзаат размената на материи во поткожното ткиво. На тој начин се прави пилинг, со што се отстрануваат мртвите клетки од површината кожата.
Исто така, ароматичните масла од цимет, портокал и бршлен директно делуваат врз разградувањето на целулитот, а притоа нивниот прекрасен мирис останува долго на телото.
Во неговиот состав се наоѓа и масло од сусам кое загрева и на тој начин овозможува сите веќе наведени процеси да се одвиваат поефикасно при површна температура, во површинскиот слој на кожата.

Целокупниот ефект кој се постигнува со употреба на овој сапун е затегнување на кожата, која станува цврста. За одличен ефект користете го и антицелулитниот гел од истата колекција.

Availability: outofstock
Ознака:
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

Пакување:
120г

Начин на употреба:
За време на туширањето со триење нанесете од сапунот со кружни движења на проблематичната регија (бутови, колкови, задница и стомак), а потоа темелно измијте го остатокот со млада вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Антицелулитен сапун – масажер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.