Carroten After Sun Cooling gel 200ml

(0 оценки и коментари)

335 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

24 ЧАСА ХИДРАТАЦИЈА
РАЗЛАДУВАЧКО ЧУВСТВО
СМИРУВАЧКИ ЕФЕКТ ВРЗ КОЖАТА
МОМЕНТАЛНА АПСОРБЦИЈА
ВЕГАН ПРИЈАТЕЛСКИ ПРОИЗВОД

Разладувачки гел за после сончање, со органска алое вера, помага во смирување на кожата и го стимулира процесот на регенерација на клетките после долг ден поминат под сонцето. Збогатен со пантенол ,обезбедува длабока хидратација на кожата до 24 часа и ја заштитува од сувост предизвикана од сонцето. Нелепливата, лесно апсорбирбирачка формула веднаш ја освежува и смирува кожата, истовремено обезбедувајќи нејзин траен тен. 200мл

Нанесете рамномерно на целото тело, на чиста кожа, после изложување на сонце. Повторете со нанесување колку што е потребно.

Совет: Чувајте го производот во фрижидер за ектра разладувачка сензација при нанесувањето

СОСТАВ:

Aqua, Glycereth-7 Triacetate, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Benzophenone-4, Biosaccharide Gum-1, Bisabolol, Cellulose Gum, Ceratonia Siliqua Gum, Chondrus Crispus Powder, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Panthenol, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polysorbate 60, PPG-26-Buteth-26, Sodium Hydroxide, Sorbitan Isostearate, Sucrose, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Linalool, CI 19140, CI 42090.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten After Sun Cooling gel 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.