Becutan заштитен детски крем со цинк оксид

(0 оценки и коментари)

83 ден103 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

крема за нега на бебешката кожа во пеленската регија

Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:
Исчисти

Го помага заздравувањето на оштетените делови од бебешката кожа, пред сé, на деловите каде што може да се јави пеленски дерматитис, како последица од допирот на нежната кожа со влагата и со нечистотиите од пелената. Клинички е докажано дека овој препарат ја смирува иритираната и воспалена бебешка кожа и дека може да се применува уште од првиот ден по раѓањето.

Кремот во својот состав содржи:

– екстракт од алое вера кој ја одржува нормалната влажност и ја смирува кожата;

– Д-пантенол кој ја регулира влажноста и ја штити кожата од негативните влијанија на околината, како што се влагата и нечистотиите од пелената;

– цинк оксид кој создава тенок заштитен слој, што ја одржува површината на кожата сува, а истовремено ги спречува и ги смирува црвенилото, исипот и иритацијата кај надразнетата кожа. Дејствува и како антиоксиданс.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan заштитен детски крем со цинк оксид”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *