Becutan тоалетен сапун со камилица 90g

(0 оценки и коментари)

34 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Детски тоалетен сапун со камилица

Availability: instock
Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Детскиот сапун Becutan со екстракт од камилица и со Де-пантенол нежно ја чисти и истовремено ја негува детската кожа. Збогатен е со природни состојки што придонесуваат за поголема хидратација. Екстрактот од камилица ја спречува појавата на црвенило, а Де-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и ги подобрува нејзиниот изглед и функција.

Зошто е важна хидратацијата на детската кожа?

Заштитата на организмот од негативните влијанија на околината е една од најважните функции на кожата. Основен предуслов за нормално извршување на оваа функција е кожата да биде мека и еластична, што подразбира добра способност на површинскиот слој на кожата да ја врзува водата. Токму поради ова состојките како Де-пантенол кои ја регулираат влажноста на кожата влијаат врз подобрување на нејзината заштитна функција.

Детскиот сапун Becutan не содржи конзерванси, а по миењето кожата останува нежна и мека.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan тоалетен сапун со камилица 90g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.