Becutan сет влажни марамчиња со камилица

(0 оценки и коментари)

156 ден219 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Becutan влажни марамчиња со екстракт од камилица со смирувачко дејство на иритирана кожа

Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:
Исчисти

Влажните марамчиња Becutan содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица, кој ја штити кожата од појава на воспаленија и дејствува нежно антисептично – го смирува црвенилото и оневозможува негово натамошно ширење. На површината на кожата оставаат тенок заштитен слој, кој ја негува и ја одржува кожата чиста и здрава. Имаат неутрална pH-вредност и не содржат алкохол. Влажните марамчиња Becutan, покрај за нега на кожата во пределот покриен со пелена, се препорачуваат и за чистење на лицето и на рачињата на бебето.

Се препорачуваат и за употреба кај возрасни со чувствителна кожа.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan сет влажни марамчиња со камилица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *