Becutan пенливо средство за капење 400ml

(0 оценки и коментари)

154 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Пенливото средство за капење Becutan е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање.

Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

На залиха

Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Благодарение на посебните хидратантни состојки, дури и при често капење не ја суши чувствителната бебешка кожа.

•    Производот е клинички и дерматолошки тестиран и

развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.

•    Не содржи сапун.

•    Не содржи алкохол.

•    Има приспособена pH-вредност.

•    Се препорачува за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan пенливо средство за капење 400ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *