Becutan масло за деца

(0 оценки и коментари)

116 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За нега на бебешката кожа и кожата на идните мајки

Mаслото Becutan има pH-вредност приспособена кон потребите на чувствителната детска кожа. Тоа ги штити и ги негува чувствителните делови подложни на надразнување и на црвенило, ги омекнува тврдите наслаги од главчето на бебето и го олеснува нивното отстранување. Маслото Becutan ја штити кожата на бебето од сушење одржувајќи ја мека и свиленкаста.

Производот е клинички и дерматолошки тестиран и е развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.

Препорачлив е и за третирање на деловите од телото на идните мајки подложни на стрии во текот на бременоста.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan масло за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *