Becutan хидратантно млеко за деца

(0 оценки и коментари)

108 ден180 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Млеко за тело Becutan збогатено со состојки што брзо ја рехидратираат детската кожа по капењето и ја урамнотежуваат нејзината влажност.

Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:
Исчисти

Млекото Becutan има неутрална pH-вредност која е приспособена кон потребите на чувствителната детска кожа, поради што овој производ овозможува интензивна нега без да ја наруши pH-вредноста на здравата детска кожа. Содржи единствена комбинација од високвалитетни супстанции, специјално формулирани да придонесат во јакнењето на одбранбениот механизам на кожата кај новороденчињата.

  • Производот е клинички и дерматолошки тестиран.
  • Развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.
  • Се препорачува и кај возрасни со чувствителна кожа.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan хидратантно млеко за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *