Becutan гел со разладувачки ефект

(0 оценки и коментари)

120 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

При прекумерно сончање и после убоди од инсекти

Ако прекумерната изложеност на сонце и здодевните инсекти што ја напаѓаат детската кожа ви го претворат летниот одмор во кошмар, сигурни сме дека гелот Becutan со разладувачки ефект ќе биде неизоставен дел од вашата летна торба. Неговото дејство е да ја разладува, да ја хидратизира и да ја омекнува кожата, давајќи ѝ чувство на пријатна свежина и на ладењe. Содржи екосертифицирани екстракти од алое вера и од овес, кои помагаат во намалувањето на црвенилата и на иритациите на кожата предизвикани од продолженото изложување на сонце. Истовремено ја намалува и ја ублажува потребата од чешање, особено по убодите од инсекти.

Пакување:

50ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan гел со разладувачки ефект”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *