Becutan детски сапун со лаванда 90g

(0 оценки и коментари)

28 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Детски тоалетен сапун со екстракт од лаванда со смирувачко дејство

Детскиот сапун Becutan со екстракт од лаванда нежно ја чисти и истовремено ја негува кожата. Збогатен е со природни состојки што придонесуваат за поголема хидратација, ја регулираат влажноста на кожата и ги подобруваат нејзиниот изглед и функција. Екстрактот од лаванда, покрај својството да ја негува кожата, има пријатен мирис и дејствува исклучително смирувачки.

Темелно ја чисти и ја негува детската кожа не предизвикувајќи иритација на очите. Има pH-вредност приспособена кон потребите на чувствителната кожа. Не содржи парабени.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan детски сапун со лаванда 90g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *