Здраве форте шампон за сензитивен скалп 150ml

220 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Здраве Форте интензивен шампон за чувствителен скалп е специјално формулиран за да се смири иритацијата на скалпот придружена со чешање, црвенило и чувство на печење. Активната состојка Sepicalm S докажано ја намалува иритацијата, го смирува скалпот и ги неутрализира ефектите од механички и хемиски иритации и УВ зрачење. Комбинацијата на активни состојки во шампонот дополнително го регулира формирањето на вишокот на себум и има навлажнувачки и антиоксиданс ефект.

Нема на залиха

Апликација
Навлажнете ја коса темелно. Нанесете го шампонот, протријте добро и оставете да делува околу 3 минути. Исплакнете темелно со вода. Повторете ако е потребно. Користете го шампонот 2-3 пати неделно, за еден месец. Продолжете да го користите еднаш неделно.

Активни состојки
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, DECYL GLUCOSIDE, PEG-18 GLYCERYL OLEATE / COCOATE, GLYCERETH-2 COCOATE, AMINOPROPYL DIMETHICONE, ALCOHOL DENAT., PANTHENYL ETHYL ETHER, MILK PROTEIN, LACTOSE, INOSITOL, ACETYL METHIONINE, SODIUM CITRATE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, ZINC PCA, PANTENOL, TOCOPHEROL ACETATE, PARFUM, CITRIC ACID, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, Alpha-isomethyl Ionone, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, BENZYL ALCOHOL

Zdrave Forte