Здраве форте шампон против првут 150ml

(0 оценки и коментари)

220 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Здраве Форте интензивнен шампон против првут е специјализиран производ развиен за да се елиминира упорниот првут од скалпот. Комплексот формула со Zinc Pyrithione ефикасно го чисти скалпот и го отстранува дури и најтврдокорниот првут. Шампонот покажува одлична толеранција поради блискоста до физиолошката pH вредност. Смирува и обезбедува активна контрола на првутот со редовна употреба. Тој им дава сила на косата, сјај и еластичност. Гарантира резултат за здрава коса и скалп!

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Апликација
Нанесете го шампонот, протријте добро и оставете да делува околу 3 минути. Исплакнете темелно со вода. Повторете ако е потребно. Користете го шампонот 2-3 пати неделно, за еден месец. Продолжете да го користите еднаш неделно.

Активни состојки
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, AMMONIUM LAURYL SULPHATE, DECYL GLUCOSIDE, ACRYLATES COPOLYMER, ZINC PYRITHIONE, POLYQUATERNIUM-44, GLYCERIN, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM CHLORIDE, PANTENOL, NIACINAMIDE, CITRIC ACID, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, Alpha-isomethyl Ionone, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE, BENZYL ALCOHOL, CI 42090

Zdrave Forte

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Здраве форте шампон против првут 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.