Здраве форте шампон проив себореа 150ml

(0 оценки и коментари)

220 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Здраве Форте интензивен шампон за себоррхеа е интензивен производ создаден за случаи на интенсивен првут и seborrhea, придружени со чешање и црвенило на кожата на главата. Содржи две комплементарни и состојки за подобрување нивното влијание – Cade масло и Octopirox. Нивната оригинална комбинација обезбедува правилно чистење на скалпот и регулирање на лачењето на себум. Шампонот го смирува црвенилото, поради неговата формула блиска до физиолошка pH вредност. Го чисти скалпот во длабочина и и дава на косата сјај, еластичност и цврстина.

Нема на залиха

Aпликација
Навлажнете ја коса темелно. Нанесете го шампонот, протријте добро и оставете да делува околу 3 минути. Исплакнете темелно со вода. Повторете ако е потребно. Користете го шампонот 2-3 пати неделно, за еден месец. Продолжете да го користите еднаш неделно.

Aктивни состојки
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, DECYL GLUCOSIDE, POLYQUATERNIUM-44, PEG-18 GLYCERYL OLEATE / COCOATE, GLYCERETH-2 COCOATE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, TRIDECETH-9, GLYCERIN, PANTENOL, NIACINAMIDE, JUNIPERUS OXYCEDRUS WOOD TAR, PIROCTONE OLAMINE, BISABOLOL, CITRIC ACID, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE, BENZYL ALCOHOL

Zdrave Forte

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Здраве форте шампон проив себореа 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.