Здраве форте интензивен шампон против опаѓање на коса 150ml

220 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Здраве Форте интензивен шампон за губење на косата делува директно на фоликулата на косата преку стимулирање на растот на косата. Концентрацијата на уникатниот комплекс на активни состојки Follicusan го активира клеточниот метаболизам и раст на косата, додека во исто време го намалува губењето на косата. Шампонот ја зголемува микроциркулацијата на скалпот и на тој начин обезбедува потребната енергија и елементи за побрз раст на косата. Како резултат на тоа, губењето на косата е значително намалено, здравиот раст на косата е стимулирана и косата е енергична и убава.

Нема на залиха

Aпликација
Навлажнете ја коса темелно. Нанесете го шампонот, протријте добро и оставете да делува околу 3 минути. Исплакнете темелно со вода. Додадете ако е потребно. Користете го шампонот 2-3 пати неделно, за еден месец. Продолжете да го користите еднаш неделно.

Aктивни состојки
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, DECYL GLUCOSIDE, PEG-18 GLYCERYL OLEATE / COCOATE, GLYCERETH-2 COCOATE, AMINOPROPYL DIMETHICONE, ALCOHOL DENAT., PANTHENYL ETHYL ETHER, MILK PROTEIN, LACTOSE, INOSITOL, ACETYL METHIONINE, SODIUM CITRATE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, ZINC PCA, PANTENOL, TOCOPHEROL ACETATE, PARFUM, CITRIC ACID, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, Alpha-isomethyl Ionone, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, BENZYL ALCOHOL

Zdrave Forte