Здраве актив шампон против првут со кинин

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Здраве Актив стимулирачки шампон против првут со екстракт од кората на дрвото кинин и моќна формула за чистење со три актив комплекс.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки акции – Цинк pyrithione, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првут. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалување на нервоза и непријатност.

Сподели:

This product is currently out of stock and unavailable.

Дерматолошки и клинички тестови * во Институт на d’Expertise Clinique, клиника Франција ја покажа исклучителната ефективност на шампонот во борбата против првут во рамките на редовната употреба:

• видливи резултати по првата употреба

• До 100% намалување на првутот

• 97% намалување на непријатноста на скалпот

*Тестовите се извршени врз мажите и жените кои страдаат од првут и непријатности на скалпот.

Екстрактот од кората на кинин дрво има исклучително стимулирачки и зајакнувачки својства. Тој е ефикасен против опаѓање на косата, со тоа што ја подобрува ѝроциркулацијата преку стимулирање на метаболизмот на кожата на главата и косата. Нанесен локално на скалпот успешно го стимулира растот на косата, правејќи ја силна и здрава.

Апликација
Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Користете го 3 до 4 пати во неделата. За честа употреба.

Активни состојки
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPIL BETAINE, AMMONIUM LAURYL SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, ACRYLATES COPOLYMER, PEG-18 GLYCERYL OLEATE/COCOATE, ZINC PYRITHIONE, TRIDECYL SALICYLATE, PANTHENOL, POLYQUATERNIUM 7, PARFUM, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, GLYCERIN, CINCHONA PUBESCENS BARK EXTRACT, CAFFEINE, RETINYL PALMITATE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE

Zdrave Aktiv