Здраве актив шампон против првут со глина

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Здраве Актив шампон против првут и мрсен скалп со глина со моќна формула за чистење со три актив комплекс.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки дејства – Цинк pyrithione, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалувајќи ја нервозата и непријатноста.

This product is currently out of stock and unavailable.

Дерматолошки и клинички тестови * во Институт на на d’Expertise Clinique, клиника Франција, ја покажува исклучителната ефективност на шампонот во борбата против првут во рамките на редовната употреба:

• видливи резултати по првата употреба

• До 100% намалување ж на првутот

• 97% намалување на непријатноста на скалпот

*Тестовите се извршени врз мажите и жените кои страдаат од првут и непријатности на скалпот.

Глината е богата со цинк и магнезиум, и тоа е ефикасен лек за губење на косата. Неговита исклучителни регенерирачки, апсорбирачка и смирувачки својства се ефикасно средство за намалување на износот на вишокот на себум, елиминирање на токсини и нечистотии и помага за обновување на клетките.

Апликација
Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Користете го 3 до 4 пати во неделата. За честа употреба.

активни состојки
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, KAOLIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, AMMONIUM LAURYL SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, ACRYLATES COPOLYMER, ZINC PYRITHIONE, TRIDECYL SALICYLATE, PANTHENOL, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PEG-12 DIMETHICONE, GUAR HYDROXYPROPILTRIMONIUM CHLORIDE, PARFUM, PEG-18 GLYCERYL OLEATE/COCOATE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE

Zdrave Aktiv