Здраве актив шампон против првут со активен јаглен за детоксикација

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Шампонот Здраве Актив со активен јаглен го прочистува и детоксицира скалпот, ги отстранува лошите миризби и обезбедува заштита против првут.

Активниот јаглен вграден во шампонот е направен од бамбусови стебла и корени. Активниот јаглен привлекува како магнет нечистотија и токсини. Неговата способност за чистење и детоксикација на скалпот го подобрува дејството на активниот комплекс во борбата против првутот. Активниот јаглен ги неутрализира непријатните мириси предизвикани од развојот на микроорганизми на скалпот

Сподели:

This product is currently out of stock and unavailable.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки дејства – Цинк pyrithione, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалувајќи ја нервозата и непријатноста.

Дерматолошки и клинички тестови * во Институт на на d’Expertise Clinique, клиника Франција, ја покажува исклучителната ефективност на шампонот во борбата против првут во рамките на редовната употреба:

• видливи резултати по првата употреба

• До 100% намалување ж на првутот

• 97% намалување на непријатноста на скалпот

*Тестовите се извршени врз мажите и жените кои страдаат од првут и непријатности на скалпот.

апликација

Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Користете го 3 до 4 пати во неделата. За честа употреба.

активни состојки

AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPIL BETAINE, AMMONIUM LAURYL SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, ACRYLATES COPOLYMER, PEG-18 GLYCERYL OLEATE/COCOATE, ZINC PYRITHIONE, TRIDECYL SALICYLATE, PANTHENOL, PARFUM, CHARCOAL POWDER, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PEG-12 DIMETHICONE, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, GUAR HYDROXYPROPILTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE

Zdrave Aktiv