Kiberg Sebomax Hair Growth Gel – Стимулира Раст На Коса

2,728 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За проретчена коса и губење на косата во мали области на скалпот и брадата

Гел за стимулирање на растот на косата при разредување на косата и ќелавост на мали површини на скалпот и брадата. Капсаицинот (екстракт од лута пиперка) го активира природниот животен циклус на косата, ја подобрува микроциркулацијата на скалпот и го зајакнува фоликулот на косата.

Шифра: SEBO07
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Погоден за:

  • проретчена коса
  • ќелавост во мали области
  • брада и скалп

Дејство:

  • Го активира природниот животен циклус на косата
  • Ја подобрува микроциркулацијата на скалпот
  • Го зајакнува фоликулот на косата

Како да се користи

Стиснете го мекиот дел од апликаторот лесно помеѓу прстите додека не се формира капка со големина на грашок. Нанесете го на скалпот и масирајте со апликаторот додека не се апсорбира. Количината е доволна за површина со димензии околу 5х5 см.Гелот користете го 1-2 пати на ден, минимум 90 дена.

Важно:

Кога ја миете косата, заштитувајте ги очите и мукозните мембрани!

Состав:

aqua, propylene glycol, peg-40 hydrogenated castor oil, polyquaternium-37, phenoxyethanol, menthol, capsaicin

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.