Kiberg Sebomax Control Shampoo 200 ml За Чувствителен Скалп

880 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За чувствителен скалп, чешање, печење, првут, себороичен дерматитис.

За секој тип на коса

Шампон против првут, погоден за чувствителен скалп. Отстранува нечистотија и наслаги на косата и скалпот и ја враќа заштитната функција на скалпот. Редовната употреба на шампонот води до долгорочна контрола на првут, чешање и лупење на скалпот.

Шифра: SEBO02
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Погоден за:

  • првут
  • себороичен дерматитис
  • чувствителен скалп
  • иритиран и јадеж на скалпот
  • било кој тип на коса

Дејство:

  • Отстранува првут
  • Го смирува скалпот
  • Го ублажува чешањето
  • Не предизвикува алергии

Како да се користи

Нанесете го шампонот на влажна коса и масирајте лесно до нежна пена. Исплакнете темелно со топла, но не жешка вода. Препорачана употреба – 2-3 пати неделно.

За оптимални резултати и долготрајна контрола на првутот, комбинирајте со лосион Себомакс.

Состав:

aqua, cocamidopropyl betaine, lauryl glucoside, coco glucoside, sucrose cocoate, sorbitan sesquicaprylate, piroctone olamine, undecylenic acid, phenoxyethanol, parfum

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.