ПАНТЕМАКС спреј со пантенол

(0 оценки и коментари)

195 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Вратете ја еластичноста на косата со ПАНТЕМАКС® спрејот кој содржи Пантенол богат со про-витамин Б5 кој навлегува длабоко во влакното и го регенерира

Пантенол како главна компонента во ПАНТЕМАКС® спреј ги вклучува потребните про-витамин Б5 длабоко во косата и кожата. Ја подобрува хидратацијата на кожата, го намалува чешањето, го забрзува заздравувањето на епидермилните рани, ја смирува и омекнува кожата по депилацијата, тресењето и долгото изложување на сонце. Помага во обновување и задебелување на оштетената коса и кожа на главата од употреба на козметички производи и заштита на косата од сонце и морска сол.

 

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Употреба:
Коса: Нанесете со прскање на чиста, влажна коса по потреба. Не плакнете!
Кожа: Нанесете со прскање неколку пати на ден или по потреба на целното место. Избегнувајте контакт со очи!

Пакување: 100ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ПАНТЕМАКС спреј со пантенол”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.