Ореово масло (juglandis oleum) Фитофарм

(0 оценки и коментари)

128 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Маслото од орев содржи екстракт од лисја од орев (Juglans regia).

Маслото од ореви обезбедува грижа за сува и оштетена коса. Косата станува сјајна, мека и се спречува разделување на косата.
Традиционално се користи надворешно за воспалителни процеси на кожата. Помага при лекување на промени на себореја на скалпот.

Користење:
За нега на коса, нежно масирајте во косата и скалпот и оставете го 1 час. Исплакнете со благ шампон. Нанесете 2-3 пати на ден на погодените области на кожата.

Пакување: 50ml

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Начин на употреба:

За нега на коса, нежно масирајте во косата и скалпот и оставете го 1 час. Исплакнете со благ шампон. Нанесете 2-3 пати на ден на погодените области на кожата.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Ореово масло (juglandis oleum) Фитофарм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.