MERZ Специјал 60 дражеи

(0 оценки и коментари)

773 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Merz Spezial дражеите се додаток на исхрана кој нуди оптимално ниво на витамини и антиоксиданси кои ги штитат клетките од оштетувања предизвикани од слободните радикали.

  • Витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, витамин А, витамин Ц и цинкот придонесуваат во одржување на здрава кожа
  • Витамин А и биотинот во Мерц дражеите придонесуваат за одржување на здрава коса
  • Цинкот кој се содржи во Мерц дражеите придонесува во одржување на здрави нокти

 

Состав:

2 дражеи (препорачана дневна доза) содржат:

Витамин Ц120 мг
Ниацин30 мг
Витамин Е13.4 мг
Витамин Б63.2 мг
Витамин Б22.6 мг
Витамин А800 мкг
Витамин Б122 мкг
Витамин Б12.4 мг
Фолна киселина400 мкг
Пантотенска киселина8 мг
Железо5 мг
Цинк5 мг

Останати состојки: лактоза моно-хидрат, микрокристална целулоза (E460), магнезиум оксид (E530), магнезиум стеарат (E470b), силициум-диоксид, сахароза, талк (E553b), титаниум (IV) диоксид, арапска гума (E414), шелак (E904),глукозен сируп, полисорбат 80 (E433), восок карнауба (E903), белпчелен восок (E901), боја сиковитцрвено (E172) и индиготин ZL T2 (E132).

Употреба: за деца над 12 години и возрасни, се препорачува да не ја надминуваат дозата од 1 таблета 2 пати на ден.

Шифра: MERC01
Availability: instock
Бренд:Merz
Сподели:

Пакување: 60 дражеи

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “MERZ Специјал 60 дражеи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.