Маслиново масло (olivae oleum) Фитофарм

(0 оценки и коментари)

128 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Се добива со пресување на плодот од маслинка (Olea europaea).

Маслиновото масло ги негува кожата, косата и ноктите. Се препорачува за хидратација на сува кожа, за заштита на кожата од штетните сончеви зраци како и за смирување на веќе изгорената и оштетена кожа од сонце. Се нанесува во тенок слој на оштетената кожа. Се препорачува и за третман на лесно кршливи нокти како и за потхранување на сувата и оштетена коса.

Пакување: 50 ml

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Маслиново масло (olivae oleum) Фитофарм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.