Mádara BOOST / 3 МИНУТЕН СКАЛП ТРЕТМАН ЗА РАСТ НА КОСА – 100 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,535 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Овој 3 минутен стимулирачки третман базиран на габи, за пред миење на косата, го полни вашиот скалп со енергизирачки активни состојки за целосни и поцврсти прамени. Формулиран е со ревитализирачки кафеин и цинк, како и амино киселини, витамин ниацин (Б3) за раст, патотенска киселина (Б5) за задебелување на влакното од уникатната Лисичирка. Се бори против стареење на скалпот, губиток и истенчување на коса. Го зголемува волуменот кај корените.

ВО ФОКУС:

Екстракт од Лисичарка за подолги и поцврсти прамени.

Физичкиот и емоционалниот стрес, изложеноста на УВ, промената на годишните времиња, лошата исхрана, недостатокот на есенцијални хранливи материи, лошите навики за нега и стилизирање на коса – сите овие фактори негативно влијаат на растот, дебелината, отпорноста и сјајот на косата. Екстрактот од Northern Chanterelle содржи витамини за зголемување на растот – ниацин (Б3), биотин (Б7) и патотенска киселина (Б5), како и 12 амино киселини, 32 различни актиоксиданти и бета – глукани кои помагаат ефективно да се зајакне кревката, фина коса, да се неутрализира штетното влијание од околината и да се обнови природната виталност, сила и сјај на вашата коса. Со збогатување на нашите формулации со кафеин и цинк, кои ги енергизираат фоликулите и ја зголемуваат микроциркулацијата, создадовме единствен режим во 3 чекори за нега на коса за зголемен раст, за подолги, поцврсти и посјајни прамени.

РАСТ – го прочистува скалпот, овозможува раст на коса, подобрува еластицитет, зголемува волумен, контролира масност.

 

СОСТОЈКИ

Поради уникатниот состав од Б витамин групите, амино – киселините и антиоксидантите, екстрактот од Chanterelle габите ги гарантира сите потребни предуслови за  зајакнување и раст на косата. Цинкот го нормализира скалпот, додека кафеинот ја стимулира микроциркулацијата, помагајќи да се спречи губиток на косата и истенчување.

Availability: outofstock
Бренд:Mádara
Сподели:

Нема на залиха

Масирајте активно на сув скалп. Измијте после 3 минути. Проследете со шампон. Користете 2 – 3 пати неделно.

За најдобри резултати, користете го во комбинација со МADARA GROW VOLUME шампонот и регенераторот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Mádara BOOST / 3 МИНУТЕН СКАЛП ТРЕТМАН ЗА РАСТ НА КОСА – 100 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.