LOGONA Лосион против првут и детоксикација на скалп

920 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  • Ја зајакнува природната микробиота на кожата и нејзината заедница на добри бактерии
  • Ја обновува рамнотежата на кожата
  • Го регулира себумот, кој кога е неурамнотежен може да доведе до чешање и првут
  • Помага во хидратација, зајакнување и обновување на интегритетот на кожата и косата
  • Го намалува производството на себум и првут
  • Со прочистувачкото дејство

ИДЕАЛЕН ЗА:
– прочистување на скалпот,
– спречување и намалување на првутот,
– смирување и хидратација на кожата, или
– во случај на масен првут.

Количина: 5ml x 10

Нема на залиха

Здравјето на кожата е тесно поврзано со рамнотежата на микроорганизмите што ја населуваат. Пребиотиците содржани во овој лосион ја зајакнуваат природната микробиота на кожата и нејзината заедница на добри бактерии, ја обновуваат рамнотежата на кожата и играат клучна улога во регулацијата на себумот, кој кога е неурамнотежен може да доведе до чешање и првут. Во комбинација со природни хидросахариди, помага во хидратацијазајакнување и обновување на интегритетот на кожата и косата. Ефектот на лосионот е зајакнат со цинк лактат кој помага да се намали производството на себум и првут, како и со екстракти од жалфија и рузмарин кои го интензивираат прочистувачкото дејство.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.