Kiberg Sebomax Anti-Dandruff Lotion За Против Првут

816 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За скалп склон кон првут, лихен планус, чешање и лупење

За секој тип на коса

Лосион против првут кој го смирува чешањето и иритацијата во скалпот. Содржи селен сулфид и салицилна киселина, кои помагаат брзо да се исчисти скалпот. Исклучително ефикасен за долготрајна употреба, не доведува до навикнување на кожата.

Шифра: SEBO03
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Погоден за:

  • првут
  • чувствителен скалп
  • било кој тип на коса
  • иритиран и јадеж на скалпот
  • лихен планус

Дејство:

  • Отстранува првут
  • Го смирува чешањето и иритацијата
  • Обезбедува долгорочна контрола врз првутот
  • Не предизвикува навика на производот

Како да се користи

Измијте ја косата однапред, а потоа нанесете го лосионот на корените, лесно тријте го. Оставете го да делува околу 15 минути и исплакнете го само со вода. Нанесете 2 пати неделно додека проблемот не се реши целосно. Потоа можете да го користите како алатка за одржување еднаш на секои 3-4 недели.

Важно:

Препорачливо е да се мие скалпот со Sebomax Control или Sebomax Sensitive шампон

Пред да го користите лосионот, отстранете го целиот сребрен накит, бидејќи среброто потемнува од селен сулфид во формулата на производот

Состав:

aqua, pectin, alcohol, dimethicone, glycerin, salicylic acid, selenium sulfide, sodium benzoate, perfume, triclosan

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.