HAIR EVOLUTION D-TOX ПИЛИНГ ЗА СКАЛП

(0 оценки и коментари)

315 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Овoj пилинг го чисти скалпот, отстранувајќи го вишокот себум и нечистотии и го обновува балансот на хидратација. Каолин глината има хидратантни и регенерирачки својства и длабински го чисти скалпот. Бетулин е природен антисептик кој се наоѓа во брезата. Алувиумската кал го обновува балансот на скалпот и нежно ја чисти косата.

Шифра: 000997
Availability: instock
Ознака:
Бренд:Natura Siberica
Сподели:

УПОТРЕБА: Пред употреба на шампон, нанесете мала количина на влажен скалп, масирајте во кружни движења 3-4 минути. Исплакнете со вода. Нанесувајте еднаш неделно. За најдобри резултати користете со останатите производи од D-tox линијата.

ПАКУВАЊЕ: 150ml

СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, SUCROSE, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETULA ALBA BARK WATER*, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ , LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , PHYLLANTHUS EMBLICA FRUIT EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ , OCIMUM BASILICUM LEAF EXTRACT*, KAOLIN, MARIS LIMUS EXTRACT, IRON OXIDES, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, PARFUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, LINALOOL, MICA, CI 77891.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “HAIR EVOLUTION D-TOX ПИЛИНГ ЗА СКАЛП”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.