Чичково масло (bardanae oleum) Фитофарм

(0 оценки и коментари)

146 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Чичково масло содржи екстракт од корен од лисја од чичка (Arctium lappa).

Чичковото масло има антибактериско и антисептичко дејство. Помага при третман на себореални промени на скалпот. Успешно спречува и елиминира првут, го спречува опаѓањето на косата, ја подобрува јачината на косата, сјајот и виталноста.

Пакување: 50ml

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Начин на употреба:
Нежно масирајте во скалпот и оставете го 1 час. Исплакнете со благ шампон. Користете и за оштетена коса.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Чичково масло (bardanae oleum) Фитофарм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.