-50%

Bioxsine Dermagen Forte Spray Serum + Подарок Шампон 300мл

680 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Серумот Bioxsine Dermagen Forte е направен за луѓе кои се соочуваат од тешко до многу тешко опаѓање на косата.
Серумот Bioxsine Forte се базира на активната хербална формула BioComplex B11 од специјално комбинирани фито-екстракти за ефикасно намалување на опаѓањето на косата и промовирање на нејзин раст за погуста и посилна коса. Не содржи парабен, фталати или бои.

Во клинички испитувања, кај учесниците е забележано намалување од 48% во опаѓањето на косата по само еден месец.Тестовите за ефикасност докажаа дека Серумот Bioxsine Forte помага да се спречи опаѓање на косата кога се користи постојано и редовно, го промовира растот на косата и ги ревитализира слабите корени на косата и дава еластичност, волумен, сјај и живост на косата.

Врз основа на дерматолошки тестови, кај корисниците се забележува;

100% намалување на опаѓањето на косата;

93% посилна коса;

83% подебели влакна на косата.

Availability: outofstock
Бренд:Bioxsine
Сподели:

Нема на залиха

Безбедносните тестови докажаа дека Серумот Bioxsine Forte е дерматолошки тестиран од Dermatest Laboratories и има ph вредности погодни за скалпот и кожата.

Начин на употреба:

Серумот се нанесува на пределот на скалпот каде има губење на косата. Нежно масирајте со кружни движења барем една минута додека местото не се покрие темелно. Да не се плакне до следното миење. За најдобри резултати, се препорачува редовна употреба заедно со шампонот Bioxsine Forte.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.