Bioxsine Dermagen Forte Spray Serum, 3 х 50 ml + 300 ml шампон гратис

(0 оценки и коментари)

1,480 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Bioxsine Forte Serum се базира на активната билна формула BioComplex B11 од специјално комбинирани фито-екстракти за ефикасно намалување на падот на косата и промовирање на растот на косата за подебела и посилна коса. Не содржи парабен, фталати или боја.

Активните компоненти кои се ефикасни во губењето на косата се напоени од Липозом Технологијата. Во клиничките испитувања, меѓу учесниците се случило и 48% намалување на опаѓањето на косата по еден месец.*

Тестовите за ефикасност докажаа дека Bioxsine Forte Serum помага во спречувањето на губењето на косата кога се користи континуирано и редовно, го промовира растот на косата и ги ревитализира слабите корени на косата и обезбедува отпорност, волумен, сјај и живост на косата.

Врз основа на дерматолошки тестови,

100% намалување на опаѓањето на косата,

93% посилна коса,

83% подебли влакна за коса,

биле забележани меѓу корисниците.

Безбедносните тестови докажаа дека Биоксин Форте Серумот дерматолошки тестиран од страна на Dermatest Laboratories и има ph вредности погодни за скалпот и кожата.

 

Шифра: 56842
Availability: instock
Бренд:Bioxsine
Сподели:

Начин на употреба

Серумот се нанесува на областа на губење на косата на скалпот. Нежно масирајте со кружни движења барем една минута додека областа не биде целосно покриена. За најдобри резултати се препорачува редовна употреба заедно со Bioxsine Forte Shampoo.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bioxsine Dermagen Forte Spray Serum, 3 х 50 ml + 300 ml шампон гратис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.