-20%

Bioxsine Dermagen Forte Шампон 300мл + 100мл гратис

464 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Шампонот Bioxsine Dermagen Forte е направен за луѓе кои се соочуваат од тешко до многу тешко опаѓање на косата.

Во клинички испитувања, кај учесниците е забележано намалување од 48% во опаѓањето на косата по само еден месец.

Тестовите за ефикасност докажаа дека шампонот Bioxsine Forte помага да се спречи опаѓање на косата кога се користи постојано и редовно, го промовира растот на косата и ги ревитализира слабите корени на косата и дава еластичност, волумен, сјај и живост на косата.

Врз основа на дерматолошки тестови, кај корисниците се забележува,

100% намалување на опаѓањето на косата,

93% посилна коса,

83% подебели влакна на косата,

Availability: instock
Бренд:Bioxsine
Сподели:

Шампонот Bioxsine Forte се базира на активната хербална формула BioComplex B11 од специјално комбинирани фито-екстракти за ефикасно намалување на опаѓањето на косата и промовирање на нејзин раст за погуста и посилна коса. Не содржи парабен, фталати или бои.

Начин на употреба:

Нанесете на влажна коса со масажа, држете 1-2 минути и добро исплакнете.

BIOXSINE Forte шампонот се препорачува за континуирана употреба.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.