BIOVAX – Интензивно регенерирачка маска за слаба коса, склона кон опаѓање

90 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  • Eфикасно ја зајакнува и регенерира косата и го намалува нејзиното опаѓање
  • Ја храни и зајакнува по целата нејзина должина и ги штити врвовите од расцепување
  • За природен и убав сјај на косата
Количина: 20 ml
Availability: outofstock
Бренд:Logona
Сподели:

Нема на залиха

Интензивно регенерирачката маска за слаба коса, склона кон опаѓање содржи природни екстракти, витамини и масла кои ефикасно ја зајакнуваат и регенерираат косата и го намалуваат нејзиното опаѓање.

Биотин – ја зајакнува ослабената коса, ја штити од прекумерно опаѓање. Тоа ја прави новата коса да расте погустапосилна и поотпорна на оштетување.
Сок од алое – ги храни и хидрира прамените, враќајќи им ја мекоста и сјајот. Ја заштитува структурата на косата од негативното влијание на слободните радикали.
Маслото од јојоба – ја храни и регенерира косата, ја зајакнува по целата нејзина должина и ги штити врвовите од расцепување.
Екстрактот од кана – го олеснува навлегувањето на активните состојки во косата и нејзините корени

Ефекти на косата:
– силна, здрава коса
– помалку склона кон паѓање
– интензивно негувана, хидрирана и регенерирана коса
– природен, убав сјај

Маската Biovax® е развиена во модерната лабораторија L’biotica врз основа на избрани, природни и безбедни состојки.

Производот е дерматолошки тестиран. 89% од содржината на состојките се од природно потекло.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.