Alpecin Double Effect Shampoo 200ml

(1 оценка и коментар)

899 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Шампон со двојно дејство против првут и опаѓање на косата

Шифра: ALPECI40
Availability: instock
Бренд:Alpecin
Сподели:

Револуционерниот шампон ALPECIN DOUBLE EFFECT SHAMPOO со нова, сигурна и ефикасна формула помага за едновремено решавање на двата најчести проблеми на скалпот, првутот и опаѓањето на косата. Комбинирајќи ги делотворноста на салицилната киселина и пироктон оламинот, од една страна, и уникатниот кофеински комплекс, од друга страна, ALPECIN шампонот против првут и опаѓање на косата пројавува два неверојатни ефекти:

– Преку нежен и противвоспалителен пилинг на скалпот, темелно се отстрануваат мртвите клетки, се ублажува чешањето, првутот исчезнува, а скалпот почнува да се регенерира.

– Темелно отстранетиот првут отвора пат за слободен и брз продор на активните состојки од богатиот кофеински комплекс, коишто непречено стигнуваат до коренот на влакното и го снабдуваат со неопходната енергија за продолжен и забрзан раст, давајќи и на косата убав и здрав изглед. Делотворноста на кофеинот започнува во првите 2 минути од нанесувањето и трае во текот на 24 часа од употребата на ALPECIN DOUBLE EFFECT SHAMPOO.

  1. Кристина

    Класика засекогаш, омилен шампон го открив откако останав бремена, особено со природно ретка коса како мојата.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.