BIOVITALIS Емулзија за нега на многу сува кожа склона кон атопија

(0 оценки и коментари)

720 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Делотворно ги ублажува симптомите на атопискиот дерматит: сувост, рапавост, црвенило, испукотини и јадеж.
Емулзијата ја поттикнува способноста за обновување на природната бариера на кожата, ја враќа влажноста и ја штити од сушење.
Лесно се впива, а со примена од два пати дневно (наутро и навечер), во краток временски период постигнува благотворен ефект.
Производот е безбеден за употреба од првиот ден на детето. Не постои ограничување на возраст за користење на производот, истиот може да се користи при секоја возраст.

Начин на употреба:
Се нанесува во тенок слој на чиста и сува кожа на лице и тело. Мала количина од емулзијата се загрева помеѓу дланките и со нежна масажа се нанесува на кожата. На тој начин се поттикнува продирање на природните активни состојки во кожата.

Дерматолошки испитан производ:
Докажано подобрување на состојбата на кожата кај 93% од децата (според проценка на мајките!), кои учевствуваа во испитување спроведено на 30 деца со дијагноза за атопичен дерматит, во времетраење од 3 недели

Емулзијата не содржи алергени, парабени, силикони, парафинско масло, ниту синтетски парфеми.

Availability: outofstock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Нема на залиха

Пакување:
150ml

Состав:
aqua (прочистена вода) cetearyl alcohol* panthenol (provitamin B5) glycerin (глицерол од билно потекло) gossypium oil (масло од памук) oenothera biennis oil (масло од јаглика) persea gratissima oil (масло од авокадо) butyrospermum parkii butter (шеа путер) triticum vulgare germ oil (масло од пченица) aloe barbadensis extract (екстркат од алое вера) benzyl alcohol* dehydroacetic acid* * ecocert сертифицирана суровина

Во составот на емулзијата има и масло од пченка кое НЕ содржи глуген, поради што е погодно за нега на кожата кај деца и возрасни алергични на глутен.
Се користи еколошки конзерванс како би се обезбедила микробиолошка стабилност и квалитет на производот, а притоа се води грижа истиот да е нежен кон кожата.

Без глутен
Без алкохол
Без состојки од животинско потекло
Не е тестирана на животни

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Емулзија за нега на многу сува кожа склона кон атопија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.