BIOVITALIS Балзам АКУТ за нега на многу сува кожа склона кон атопија

(0 оценки и коментари)

840 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Балзам за целни подрачја на кожа склона кон атопија

Во истиот момент смирува јадеж, иритација и црвенило. Прикладен за употреба од првиот ден од животот.

Обезбедува интензивна обнова и заштита на целните подрачја на кожата оптеретена од атопичен дерматит. Ја обновува липидната (заштитна) бариера и го зајакнува природниот имунитет на кожата.

Балзам АКУТ има помасна текстура и не е предвиден за нега на цело тело. Тој ја смирува и штити кожата каде што ќе биде нанесен, при изразено црвенило и јадеж.

За миење на кожата Ви го препорачуваме Флуид за нега на многу сува кожа склона кон атопија, а за секојдневна нега на кожата Ви препорачуваме да користите Емулзија за нега на многу сува кожа склона кон атопија.

 

 

Availability: instock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Во својата формула содржи внимателно одбрани состојки, како шеа путер, кокос, јаглика, сладок корен, лисичинка и карите.

Екстрактот од сладок корен е заслужен за брзото смирување на јадежот.

Балзам АКУТ има неутрален мирис. Не содржи ситетички мириси, ниту етерични масла кои би можеле дополнително да ја иритираат кожата.

Пакување:
150мл

НЕ содржи алергени, вазелин, парафинско масло, алкохол и силикони.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Балзам АКУТ за нега на многу сува кожа склона кон атопија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.