BIODERMA Sensibio DS+ Gel nettoyant

(0 оценки и коментари)

1,011 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Смирувачки и прочистувачки гел за чистење кој делува против црвенило и перутање на кожата.

Шифра: 509
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

Нежно чисти и прочистува
Спречува пролиферацијата на иритансите
Ја смирува иритираната кожа
Исклучително нежна текстура за чистење без сапун која ја подржува физиолошка pH на кожата
Без сапун – Без мирис

УПОТРЕБА:
Наутро и/или навечер

ЧЕКОР 1
Нанесете Sensibio DS+ гел на мокра кожа.
ЧЕКОР 2
Нежно измасирајте го лицето.
ЧЕКОР 3
Исплакнете темелно.
ЧЕКОР 4
Исушете нежно.
ЧЕКОР 5
Потоа нанесете Sensibio DS+ крем.
Избегнувајте контакт со очите.

Црвенило поврзано со чешање и локализирани сквами во иритирани мрсни регии: страните на носот, веѓите, челото и брадата.

Тестирано под дерматолошки надзор
Нежно чисти
Кожата е исчистена: 100%*
Кожата е помека: 100%*
Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Sensibio DS+ Gel nettoyant”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.