BIODERMA Sensibio DS+ Crème 40ml

(0 оценки и коментари)

830 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Смирувачка нега за чувствителна кожа склона кон црвенило и перутање.

-Спречува пролиферацијата на иритансите
-Го намалува црвенилото и ја смирува кожата
-Елиминира сквами
Одлична подносливост – Некомедогено – Лесна и нелеплива текстура – Без мирис

Шифра: 515
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Наутро и/или навечер

ЧЕКОР 1
Нанесете на кожата после чистење.
ЧЕКОР 2
Нежно масирајте за целосно да се апсорбира.
Не нанесувајте на кожа што е видливо иритирана или има влажни лезии. Доколку проблемот продолжи, консултирајте се со вашиот доктор.

Себороичниот дерматит е хронична дерматоза, која се карактеризира со црвени лушпести лезии. Првенствено се појавува во две регии: скалпот и лицето. Главна причина за оваа патологија е пролиферација на габичката Malassezia. Пролиферацијата е можна само при зголемено излачување на себум: ова предизвикува формирање на црвенило и лушпи (сквами) на чувствителната и иритирана кожа.

Резултати докажани со клинички студии

Себороичниот дерматит е хронична дерматоза, која се карактеризира со црвени лушпести лезии. Првенствено се појавува во две регии: скалпот и лицето. Главна причина за оваа патологија е пролиферација на габичката Malassezia. Пролиферацијата е можна само при зголемено излачување на себум: ова предизвикува формирање на црвенило и лушпи (сквами) на чувствителната и иритирана кожа.

Резултати докажани со клинички студии
Хидрира
Хидрирана и комфорна кожа: 89%
Мека кожа: 95%
Смирува и намалува црвенило
Намалува црвенило: 76%
Намалува чувство на затегнатост: -93%

Елимирање на сквами
Сквамите се намалени: 83%
Помалку сквами: -95%
Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Sensibio DS+ Crème 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.