BIODERMA Sensibio AR BB крем 40ml

(0 оценки и коментари)

1,285 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Нега против црвенило. Кожата е заштитена а тенот изедначен.

Биолошки го намалува, превенира и покрива црвенилото
Го изедначува тенот и го враќа сјајот на кожата
Ја измазнува кожата и дава кадифен сјај
Смирува
Хидрира
УВ заштита (СПФ 30)*
Некомедогено

Шифра: 594
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Наутро

ЧЕКОР 1
Исчистете ја кожата со Sensibio H2O.
ЧЕКОР 2
Нанесете Sensibio AR BB крем.
ЧЕКОР 3
Распоредете рамномерно додека не се изедначи тенот.
Избегнувајте контакт со очите.
Чувствителната кожа може да биде реактивна и има потенцијал многу лесно да се зацрвенува. Ова црвенило може да биде привремено и да се појавува повремено: ова е феномен на вцрвенување што може да биде придружено со чувство на непријатност (пецкање, жарење, итн.). Понекогаш, црвенилото е трајно: ова се нарекува еритроза. Во некои случаи, мали крвни садови се појавуваат дури и на кожата: ова е феномен на купероза. Розацеа е воспалително заболување на кожата кое, иако е незначително во почетокот, се развива со текот на времето и се манифестира со хронично црвенило на носот, образите, понекогаш и на брадата и челото. Влијанијата врз розацеа се главно биолошки, а може да резултира и врз квалитетот на секојдневниот живот, поради црвенилото што може да предизвика засрамување, фрустрација или намалување на самодовербата.

Тестирано под дерматолошки надзор
Покрива црвенило
Црвенилото е покриено: 90%*

Го изедначува тенот
Изедначен тен: 100%*

Смирува
Смирена кожа: 85%*
Го зголемува сјајот на кожата
Зголемен сјај на кожа: 100%*

Хидрира
Кожата е хидрирана: 95%*

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Rosactiv™ патент
Црвенилото настанува првенствено поради проширувањето и слабеењето на микро-капиларите на кожата. Овој патентиран комплекс делува на факторот што придонесува за промени во овие микро-капилари. Овој патент од NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Sensibio AR BB крем 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.