bioderma SOS spray 200ml
bioderma SOS spray 200ml
bioderma SOS spray 50ml

BIODERMA Atoderm SOS spray

(0 оценки и коментари)

724 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Против чешање за моментално смирување.

-Го смирува чувството на чешање за 60 секунди со траење на ефикасноста од 6 часа *
-Ја намалува потребата за чешање и обезбедува непосредна удобност
-Овозможува непосредно чувство на свежина
-Одлична подносливост – Не-комедогено – Исклучително лесна текстура – Без парфем – Ултра брза апликација од 360° во еден лесен чекор
-Не остава дамки на облеката
-Соодветен за иритирана, сува до многу сува чувствителна кожа

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Нанесувајте толку често колку што е потребно

ЧЕКОР 1
Испрскајте врз чиста кожа на растојание од 20 см.
ЧЕКОР 2
Распределете ако е потребно.
ЧЕКОР 3
Оставете да се исуши.
Испрскајте во дланката на раката пред да се нанесе на лицето. Не вдишувајте. Може да се користи кај новороденчиња, со исклучок на предвремено родени бебиња. Овој производ не е лек. Ако нема подобрување на состојбата на кожата или ако проблемите продолжат, консултирајте се со вашиот доктор. Да се користи самостојно или со медицински третмани по медицински совет.
Предупредување: шишето е под притисок, може да експлодира ако се загрее. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен и други извори на топлина. Не го прободувајте и не го палете. Заштитете го од директна сончева светлина. Не го изложувајте на температура над 50°C / 122°F. Се чува подалеку од дофат на деца.

Без разлика дали е често или привремено, чешањето може да биде поврзано со сувоста на кожата, сенилна ксероза, контактна егзема, хронична уртикарија, атопичен дерматитис или псоријаза. Покрај тоа, некои надворешни фактори како што се тврда вода, употреба на несоодветни производи за чистење, студеното време, температурните варијации и загадувањето може да ја влошат состојбата на кожата и да предизвикаат силно чешање.
Чешањето може да предизвика ризик од инфекција. Колку повеќе личноста ја чеша кожата, толку е поголема веројатноста да ја изложи на микроби. Се појавува еден маѓепсан круг.
Чешањето може да има големо влијание врз квалитетот на животот, предизвикувајќи нарушувања на спиењето, непријатност во секојдневните активности, промени во расположението, зголемена анксиозност, целокупно влошување на здраствената состојба и многу повеќе.
Без оглед која е причината за чешање, тоа може да се појави во било кое време, во текот на денот или во текот на ноќта. Тогаш потребата за чешање е интензивна; кожата станува црвена и иритирана.
Резултати докажани со клинички студии.

Го смирува чешањето

Кожата е смирена за 60 секунди *

Намалена потреба за чешање: 99% *

Го смирува чешањето
Кожата е смирена 6 часа *

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Skin relief технологија

Чешањето, честопати поврзано со дерматолошки нарушувања, може да има различни причинители. Оваа технологија ја смирува кожата и ја ограничува потребата за чешање. Ова технологија на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиена во нашите лаборатории.

Skin barrier therapy™ патент

Бактериите природно се наоѓаат на површината на кожата и се неопходни за нејзината рамнотежа. Во случај на кожа склона кон атопија, зголемено ниво на одредени бактерии може да предизвика влошување на нејзината состојба. Овој патентиран комплекс ја ограничува адхезијата на овие бактерии на површината на кожата. Овој патент од NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

D.A.F. Патент

Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Atoderm SOS spray”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.