BIODERMA Atoderm Crème Ултра хранлива и заштитна секојдневна нега

(0 оценки и коментари)

954 ден1,429 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

-Моментално и долготрајно хидрира
-Овозможува мекост и еластичност на кожата од првата апликација
Одлична подносливост – Некомедогено – Мазна текстура – Брза апсорпција – Без мирис

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Еднаш или двапати на ден – 7 дена во неделата

ЧЕКОР 1
Нанесете Atoderm крем на вашата кожа по чистење и нежно сушење.

ЧЕКОР 2
Нежно масирајте до целосно апсорбирање.
Нанесете на здрава кожа. Ако сувоста на кожата опстојува, консултирајте се со вашиот доктор.

Кожата, како надворешен заштитник е наш главен сојузник против непријатните надворешни фактори (временски услови, несоодветна хигиена, итн.). Таа може да стане сува, не комфорна и да се чувствува затегнато. Со цел да ја одржите еластична и мека во текот на целиот ден, важно е да ја заштитите и негувате со соодветни секојдневни производи за нега на кожата.

Тестирано под дерматолошки надзор

Хидрира
Хидратација на кожата: 90% (1)

Овозможува мекост и еластичност
Удобност на кожата: 85% (1)
Еластичност на кожата: 90% (1)

Долготрајно хидрира
Хидратација: + 20% по 24 часа (2)
Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Skin Protect™ Комплекс
Благодарение на двојното биолошко дејство, го зголемува нивото на хидратација на кожата стимулирајќи го производството на хијалуронска киселина и трајно ја штити кожата благодарение на дејството на обновување на липидите.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Atoderm Crème Ултра хранлива и заштитна секојдневна нега”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.