Green Pharmacy Крем за уморни нозе – 75 ml

200 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Органска крема со див костен и црвени листови од лоза за релаксација на уморни и потечени нозе!
Наменет е за луѓе кои што работат во седечка положба или постојано се на нозе. Ефикасно ги релаксира уморените нозе, ја намалува подуеноста и чувството на печење. Екстрактот од див костен помага при раширени вени. Во кремот се додадени и екстракти од прополис, арника и ментол кои што ја подобруваат циркулацијата на крвта. Кремот содржи уште и глицерин, камфор, ментол, пантенол, чајно дрво, бела елка, биотин. Редовната употреба на кремот ја подобрува состојбата и комфортот на нозете ги смирува, навлажнува и потхранува.

Шифра: 86604
Availability: instock
Категорија:
Бренд:Green Pharmacy
Сподели:

Начин на употреба: кремата нежно се нанесува секое утро и вечер врз добро исчистена и сува кожа на стапалата, особено на местата каде што има груба кожа и нежно се масира.

Пакување: 75 ml

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.