DEPI восок за депилација 250ml

(0 оценки и коментари)

268 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ДЕПИ депилаторниот восок е наменет за топла депилација на лицето и телото што овозможува темелно отстранување на влакната од корените. Чисто природен восок од италијанско потекло во металниот тенџере треба да се стопи со загревање, со што топлината ги зголемува порите на кожата и го олеснува отстранувањето на влакна од коренот. Конечниот ефект е мазна, сјајна и мека кожа во период од 4 -6 недели по депилацијата.
ДЕПИ депилаторниот восок е погоден за домашна употреба: металниот сад е опремен со рачка што го олеснува процесот на затоплување до точката на топење на восокот и, исто така, шпатулите за нанесување. „ECONOMY PACK“ е депилативен восок во форма на бисери, кој е погоден за топење на количината по желба или потребна за отстранување на влакната од дефинираната површина на кожата.

Пакување:: 250 ml

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DEPI восок за депилација 250ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.