CANNABO Крем за раце

(0 оценки и коментари)

378 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ЗАШТИТУВА-ХИДРИРА-РЕГЕНЕРИРА

Природен ЦБД кој ја навлашнува и смирува кожата, ја забрзува најзината регенерација и што е најважно ја штити од штетни надворешни влијанија со што спречува нејзино предвремено стареење.

Екстракт од цвет од невен ја заштиува и обновува кожата.

Витамин Е ги штити епидермалните липиди, колагенските и еластинските влакна и ја омекнува. кожата.

Пантенол – има навлажнувачки и смирувачки ефект, го намалува црвенилото и иритациите.

Availability: outofstock
Категорија:
Бренд:Cannabo
Сподели:

Нема на залиха

СОСТАВ
50 ml CANNABO крем за раце содржи природен екстракт од канабис кој обезбедува 50 mg CBD (Cannabidiol екстрахиран од растението коноп).

ШТО ПРЕТСТАВУВА CANNABO крем за раце И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА
CANNABO крем за раце содржи канабидиол (CBD), односно маслен екстракт од растението коноп добиен со суперкритична CO2 екстракција, со докажано отсуство на хербициди и пестициди.
CANNABO крем за раце не содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol) односно содржи во количина под 0,2%.
CBD се врзува за соодветните рецептори на ендоканабиноидниот систем во кожата и тоа на клетките од површинскиот слој на кожата (епидермис), при што се постигнува противвоспалителен и смирувачки ефект.
Кожата на рацете е директно изложена на штетното влијание на надворешната средина, што доведува до појава на сува и испукана кожа, со црвенило и чувство на печење. Со своето антиоксидативно својство, CBD ги неутрализира слободните радикали, ја зголемува отпорноста на кожата, го намалува губењето на влажноста и предвременото стареење на кожата на рацете. Со своето противвоспалително дејство, CBD го смирува црвенилото и го намалува чувството на печење на кожата на рацете и ја забрзува регенерацијата.
CANNABO крем за раце е наменет за исклучително сува, иритирана и испукана кожа на рацете и овозможува брз и долготраен заштитен ефект, како и чувство на негуваност веднаш по нанесувањето. Посебно избраните состојки на кремот со иновативна технологија што ги комбинира CBD, екстракт од цвет од невен, витамин Е и пантенол, ги смируваат иритациите. Екстрактот од цвет од невен го поттикнува заздравувањето и обновувањето на кожата, го намалува воспалението и спречува оштетување на ткивата. Витаминот Е ги штити епидермалните липиди, како и колагенските и еластинските влакна на кожата од штетното влијание на околината и ја измазнува и омекнува кожата. Пантенолот има навлажнувачки и смирувачки ефект, го намалува црвенилото и делува противвоспалително. Оваа комбинација дава чувство на интензивна хидрираност и свежина, што се задржува долго по нанесувањето на кремот и кожата на рацете станува мека, мазна и посветла.

ПОДАТОЦИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА
Нанесете мала количина на кремот на кожата од рацете и ноктите со масирање. Користете го кремот според Вашите потреби.
Лесната формулација на кремот му овозможува брза апсорпција без да остави масни дамки или непријатно чувство на лепливост.
При употреба, треба да се избегнува контакт со очи.

CANNABO крем за раце е наменет само за надворешна употреба.

ПОДАТОЦИ КОИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ ПРЕД УПОТРЕБА
CANNABO крем за раце не треба да се употребува при пречувствителност на која било
состојка на кремот.

ПАКУВАЊЕ
Кутија со туба со 50 ml крем и Упатство за пациентот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “CANNABO Крем за раце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.