JGL Carbomed, 30 таблети

202 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Carbomed делува така што привлекува и задржува гасови во дигестивниот систем и токсични материи произведени од предизвикувачките агенси на дијареа на неговата површина. На овој начин се помага нивното отстранување од телото. Таблетите со Carbomed се користат за лекување на дијареа и надуеност.

Шифра: CARBOM10
Availability: instock
Бренд:JGL
Сподели:

Начин на употреба: Таблетите треба да се здробеат и да се промешат во чаша (200 ml) вода или чај и да се испие добиената суспензија. Лекот не смее да се користи со млеко.

Предупредување:
За време на примената на суспензијата за таблети Carbomed, мора да се внимава да не се вдишуваат честички од активен јаглен. Лицето на кое му се дава овој лек мора да биде свесен. Долготрајниот третман со активен медицински јаглен може да предизвика дигестивни нарушувања поради врзување на ензимите и витамините од храната. Carbomed ја бојадиса столицата црно, што е медицински незначително. Активниот медицински јаглен го намалува ефектот на повеќето лекови кои истовремено се администрираат орално.
На жените кои користат орални контрацептиви им се препорачува да користат други форми на контрацепција додека земаат таблети Carbomed.

 

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.