SODADIGEST СОДА БИКАРБОНА, ШУМЛИВИ ГРАНУЛИ 100 G

(0 оценки и коментари)

170 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Сода бикарбона шумливите гранули  за припрема на напиток со вкус на лимон се дизајнирани за перорална примена после растворање во вода. Содржат натриум хидрогенкарбонат со фармацевтски квалитет и допринесуваат за олеснето варење после оброк и намалување на симптомите предизвикани од зголемено лачење на желудочна киселина. Благодарение на шумливиот ефект и присуството на природен лимонов сок, SodaDigest Сода бикарбона шумливите гранули  допринесуваат за пријатно чувство на свежина и намалување на жедта после јадење.

  • Нова, атрактивна форма на сода бикарбона – ефервесцентни гранули за растварање во вода.
  • Освежителен напиток кој го олеснува варењето и ја гаси жедта после оброк.
  • Одлична растворливост и пријатен вкус на лимон – збогатени со природен лимонов сок и арома на лимон.
  • Без глутен и лактоза
  • Без додадени бои
Шифра: SODAB15
Availability: instock
Бренд:Celasa
Сподели:

Состав:

Натриум хидрогенкарбонат

Дејство:

SodaDigest сода бикарбона шумливите гранули содржат натриум хидрогенкарбонат со фармацевтски квалитет и допринесуваат за олеснето варење после оброк и намалување на симптомите предизвикани од зголемено лачење на желудочна киселина. Благодарение на шумливиот ефект и присуството на природен лимонов сок, SodaDigest Сода Бикарбона шумливите гранули допринесуваат за природно чувство на свежина и намалување на жед после оброк.

Допринесуваат:

  • За олеснето варење на храната после оброк и за намалување на симптомите предизвикани од засилено лачење на желудочна киселина.
  • За пријатно чувство на свежина и намалување на жед после јадење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SODADIGEST СОДА БИКАРБОНА, ШУМЛИВИ ГРАНУЛИ 100 G”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.