SODA DIGEST FORTE СОДА БИКАРБОНА, 25 ТАБЛЕТИ ЗА ТОПЕЊЕ ВО УСТА

(0 оценки и коментари)

290 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

SodaDigest Forte Сода бикарбона таблетите за топење во уста содржат натриум хидрогенкарбонат со фармацевтски квалитет во формулација која овозможува прецизно дозирање – 1 таблета содржи 150 mg сода бикарбона.

SodaDigest Forte Сода бикарбона таблетите   се применуваат директно, со топење во устата  и имаат пријатен, благо шумлив ефект. Се препорачуваат за олеснување на варењето после оброк и намалување на симптомите предизвикани од желудочен хиперацидитет, а благодарение на благо шумливиот ефект и присуството на природниот лимонов сок, допринесуваат за создавање на чувство на леснотија во стомакот и пријатно чувство на свежина после јадење.

Иновативни таблети на база на сода бикарбона за директна примена , со благо шумлив ефект. Едноставна и брза примена, без употреба на вода.

  • Го олеснуваат варењето после оброк, и ги намалуваат симптомите предизвикани од желудочен хиперацидитет, оставајќи пријатно чувство на свежина и леснотија во стомакот.
  • Збогатени со природен лимонов сок и арома на лимон.
  • Без глутен и лактоза
  • Без додадени бои
  • 25 таблети во мало, практично пакување, идеално за носење
Шифра: SODAB10
Availability: outofstock
Бренд:Celasa
Сподели:

Нема на залиха

Состав:

  • 1 таблета содржи 150 mg сода бикарбона

Дејство:

Натриум бикарбонатот после перорална примена брзо и ефикасно го намалува желудочниот хиперацидитет. Благодарение на овој ефект, се ублажуваат симптомите на киселина и лошо варење ( болка во горниот дел на стомакот, надуеност, мачнина, зачестено подригнување…) и доаѓа до елиминација на лош здив.

Бројни истражувања покажале дека натриум бикарбонатот може да има улога во алкализација и детоксикација на организмот.

Се препорачуваат за:

  • Олеснување на варењето после оброк и намалување на симптомите предизвикани од желудочен хиперацидитет.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SODA DIGEST FORTE СОДА БИКАРБОНА, 25 ТАБЛЕТИ ЗА ТОПЕЊЕ ВО УСТА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.