СОДА БИКАРБОНА 20 ТАБЛЕТИ

(0 оценки и коментари)

163 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Сода бикарбонa  е ефикасен, брзо делувачки антацид, средство кое го неутрализира вишокот на желудочна киселина. Како слабо алкална супстанца, ја намалува киселоста во желудникот, ја нормализира неговата pH вредост, па со самото тоа доведува до намалување на симптомите на киселина.  Зголемената  киселост на желудочната содржина често е предизвикана од консумирање на кисела и мрсна храна, кафе и алкохол. Пропратена е со низа на непријатни симптоми: болки во стомакот, кисело подригнување, пецкање или жарење во пределот на грлото и желудникот. Оштетувањето на желудочната слузница може да предизвика настанување на гастритис или чир на желудникот, па потребно е зголемената киселост на желудникот да се третира со благи антациди, како што е сода бикарбона. Активна супстанца во таблетите  Сода бикарбонаНатриум хидрогенкарбонат, е со фармацевтски квалитет, пречистена и детално испитана, па со самото тоа и побезбедна за употреба од прехрамбената.

Шифра: SODAB02
Availability: instock
Бренд:Celasa
Сподели:

Состав:

Натриум хидрогенкарбонат (E 500) 500 mg

Дејство:

Сода бикарбона е ефикасен, брзо делувачки антацид, средство кое ја неутрализира вишокот на желудочна киселина.Како слабо алкална супстанца, ја намалува киселоста на желудникот, ја нормализира неговата pH вредност, и со самото тоа доведува до намалување на симптомите на киселина.

Се препорачува за :

  • За алкализација на дигестивниот тракт
  • За неутрализација на киселоста и намалување на симптомите на киселина
  • За елиминација на лош здив

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “СОДА БИКАРБОНА 20 ТАБЛЕТИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.