зголемување на либидо
Витамини и минерали, Храна и пијалоци

Супер храна и билки за зголемено либидо

Многу мажи над 30 годишна возраст се соочуваат со исцрпувачките ефекти од недоволното производство на тестостерон, што предизвикува еректилна дисфункција и низа сексуални проблеми. Но, добриот сексуален живот е многу повеќе од успешна ерекција. Тоа е комбинација од многу фактори како што се способноста да се постигне доволно силна возбуда (силен сексуален нагон), максимално задоволувачки …

Повеќе
масло од афион
Храна и пијалоци

Афионово масло за силен имунитет, но и ефикасен против хемороиди, простата и несоници!

Нутриционистите препорачуваат ладно цедени масла поради позитивни бенефити кои тие ги носат по човековото здравје. Тоа се природни масла исцедени од семето и наточени во шише. Меѓу себе се разликуваат по својот состав и нутритивните вредности. Од  сите комерцијални масла присутни во регионот отскокнува афионовото масло. Иако малку подзаборавено, афионовото масло на големо се враќа …

Повеќе
натокиназа за здраво срце и крвни садови
Витамини и минерали, Храна и пијалоци

Натокиназа за превенција на тромбоза кај кардио-васкуларни болести и СОВИД-19

Нато е традиционална јапонска храна добиена од ферментирани зрна од соја под дејство на бактериите Bacillus subtilis. Корисните својства на нато им се познати на Јапонците повеќе од 2000 години. Луѓето во Јапонија веруваат дека нато е главната причина за долговечноста на јапонското население. Јапонија е на прво место во светот по долг и здрав …

Повеќе
природни антиоксиданси
Храна и пијалоци

5 антиоксиданти кои треба да ги вклучите во својата исхрана

Спречуваат појава на тешки болести и го забавуваат стареењето. Намирниците богати со антиоксиданти помагаат во одржување на здравјето и телото во одлична форма. Во продолжение, погледнете кои 5 антиоксиданти треба да ги вклучите во својата исхрана: Куркумин Овој антиоксидант најмногу го има во куркумата, популарен индиски зачин. Редовната консумација на куркумин го намалува ризикот од …

Повеќе
без глутен храна
Без глутен, Храна и пијалоци

Вистини и митови за безглутенската исхрана и луѓето кои треба да ја консумираат

Безглутенската исхрана најчесесто се поврзува со Целијакија – автоимуно заболување на дигестивниот систем, односно заболување на тенкото црево. Иако не е единствена, оваа состојба е најранлива кога станува збор за консумација на храна која содржи глутен. Како е поврзан глутенот со оваа состојба? Дури и консумација на мало количество глутен, може да направи проблеми кај …

Повеќе
кафе талог совети
Нула отпад, Храна и пијалоци

7 Корисни употреби на искористен талог од кафе

Нема ништо подобро од мирисот на свежо мелено кафе наутро (попладне или навечер – во било кое време од денот). Интересен податок е тоа што дури и луѓето кои не го поднесуваат вкусот на кафето честопати го сакаат неговиот мирис. Оваа појава веројатно се должи на хемиската структура на зрната кафе, бидејќи тие содржат многу примамливи мириси …

Повеќе
Овој веб сајт користи веб колачиња. Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашиот веб сајт. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашиот веб сајт. Политика за колачиња
СЕ СОГЛАСУВАМ
не се согласувам