кариес четка за заби
орално здравје

Д-р Бабамова: Кариесот може да се отстрани на безболен начин! Како најлесно до здрави заби?

Д-р Бабамова: Кариесот може да се отстрани на безболен начин! Како најлесно до здрави заби? Повеќето од нас одат на стоматолог откако ќе не заболи заб! Го одложуваме одењето на забар, и не обрнуваме какви четки за заби користиме. Купуваме најефтини четки, а потоа  постојано ни се прават наслаги, се создава  забен камен, дури и …

Повеќе
мизуха четки
орално здравје

Д-р Бабамова: со Mizuha четките за заби ќе заборавите на забните наслаги, а не ви треба ни паста!

Брзате на состанок а предходно сте јаделе, или пак пиете црвено вино во омилениот ресторан и не ви е пријатно бидејќи виното остава црвени наслаги на забите. За среќа јапонците ги создадоа револуционерните четки Mizuha кои содржат кварц, за кои не ви треба паста и многу ефикасно ги отстрануваат забните наслаги. Идеални се за сите …

Повеќе
Овој веб сајт користи веб колачиња. Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашиот веб сајт. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашиот веб сајт. Политика за колачиња
СЕ СОГЛАСУВАМ
не се согласувам